Сторожинецький дошкільний навчальний заклад "Сонечко"

Сторінка музкерівника

"Українські вечорниці"

25 січня 2017 на базі Сторожинецького ДНЗ «Сонечко» старшої групи №4  (вихователі Чаманова О.П., Місько О.А., муз. керівник Тинок О.Ю.) було проведено тематичний захід «Українські вечорниці».

Метою даної події було ознайомити дітей з народними звичаями проведення вечорниць шляхом відтворення народного обряду; показати красу українських традицій; продемонструвати, що українська культура надзвичайно цікава та різноманітна; навчити дітей шанобливо ставитися до народного надбання та народних багатств (мови, пісень, звичаїв, традицій та обрядів, історії).

Українські вечорниці – це надзвичайно цікаве явище, історія якого простягається на кілька століть. Під час нашого заходу діти відтворювали традиційні українські забави: змагалися у конкурсах скоромовок та гуморесок, радували присутніх, співаючи українські народні пісні («Чом я не хазяйка», «Два городи обробила», «А мій милий вареничків хоче»), демонстрували свою вправність у таночках «Танець з віночками і рушниками», «Танець маленьких козачат», а також свою спритність в українських народних іграх («Микита», «Півники»).

Смачним завершенням події для дітей стало частування українських народних страв: вареників, пиріжків, пампушок, тощо.